dinsdag 11 maart 2025

Meer vluchten en stationering

Voor mensen die in het noorden wonen.
Laat uw stem horen!!!

Op de poster die overal hangt staat F35 NEE! Sluit u aan bij de campagne via een mail naar info@F35NEE.nl
Voor ons is dit de eenvoudigste manier om onze stem te laten horen. 

https://fd2.formdesk.com/minienw/zienswijzenformulier_groningen_airport_eelde/?get=1&sidn=5aa82231961b448bae00d60b96e302e0

Er was kortgeleden een bijeenkomst over de F35, een gevechtsvliegtuig. Er waren veel mensen uit de omgeving. En er waren vertegenwoordigers van horeca, recreatie en andere bedrijven. Wethouder Niejenhuis uit Groningen was er en gedeputeerde Turenhout van de provincie Drenthe. De burgemeester van Tynaarlo was er digitaal bij.
 Eelde is een serieuze optie voor stationering van de F35. Aan het eind van dit jaar moet het kabinet daar een besluit over nemen. Twente en Lelystad zijn de andere luchthavens die nog mogelijk zijn. 

De verhalen van deskundigen (huisarts, KNO-arts, geluidsdeskundige, ecoloog, planoloog) waren eensluidend: het geluid van de F35 is oorverdovend en schadelijk! Er is te veel uitstoot van schadelijke gassen en de natuur zal hier onherstelbaar onder lijden. De opnames die werden getoond van het opstijgen en landen van een F35 schenen alles duidelijk te maken.
Ik heb deze informatie van een gelijkgestemde tuin/natuurvriendin die hierbij aanwezig was.

Diezelfde vriendin schreef als reactie op mijn stukje deze correctie/toevoeging: "de zienswijze die burgers kunnen inbrengen heeft alleen nog maar betrekking op het huidige voorliggende luchtvaartbesluit, en gaat over andere openingstijden van de banen ('s ochtends eerder open en 's avonds later dicht) en over méér vluchten toestaan dan nu het geval is (als er meer duurzame energie gebruikt wordt is er minder geluidsoverlast, en kunnen er dus meer vliegtuigen vliegen met hetzelfde maximum aan geproduceerde decibellen). Eventuele stationering van F35 is hier nog NIET in meegenomen.   
Zie voor enige begrijpelijke info over het luchtvaartbesluit en de zienswijze
U07-2-2025 t/m 20-3-2025 Zienswijze indienen over het ontwerp Luchthavenbesluit - Platform Participatie

jmd1

Spaghetti

Snelle spaghetti op een snel filmpje. Voor ons geldt hoe eenvoudiger de spaghetti, hoe lekkerder. Dit is een voorbeeld.
https://youtube.com/shorts/G6-mKyumitM?si=Ss7H58RLZIl5EJCe

En dit is een voorbeeld van mij, olijfolie, veel knoflook, tomatenpuree, peper (of een pepertje) en zout, heerlijk!!! Ik zou deze kom nu voor me hebben willen staan.

Henk

Hoe komt het dat de frietjes van Mc Donald altijd recht en even groot zijn?
U wilt het vast niet weten, maar voor het geval van wel ... https://www.instagram.com/societywellness/reel/DGV16dXgxze/

Het gaat niet alleen om de misdaad van overvallen, terrorisme en wat al niet meer.
Ook om misdaden die veel minder zichtbaar zijn en daardoor eindeloos lang door kunnen gaan, met alle gevolgen van dien. Grote gevolgen!
Las ik eerst over hartaandoeningen door plastic deeltjes in aderen, waar veel aandacht naartoe zou moeten gaan en toen over het gif in de frietjes. Er gebeurt zo onnoemelijk veel wat slecht voor ons is!! Het is een zeer selectieve keuze
, waar de nadruk op wordt gelegd. Al het andere blijft verborgen. En als het al ergens over gaat, gaat het bijna altijd over de symptomen, niet over de oorzaak. Net las ik over de prikken die kuikentjes nu krijgen tegen het vogelvirus.
Iemand zei dat het virus vroeger veel minder voorkwam. Tja, lijkt me zo logisch.
Hoe over het geprik geschreven wordt...taalkundig een puinhoop en inhoudelijk... Een voorbeeld is dat er staat dat het niet in voeding terecht komt. Staat er een bordje tot hier en niet verder??
(Zelfde verhaal als de cov.prik). Ze kunnen verder ook niets zeggen over de gevolgen want er is geen ervaring. Het virus verandert constant zegt iemand. Ja natuurlijk, net zoals het griepvirus bij mensen. De prik zou dus constant aangepast moeten worden. Veel minder dieren en al helemaal niet opgehokt is de enige oplossing. In vrijheid levend, met het beste, pure voer. Goed, en zo veel fijner voor de dieren en goed voor de kwaliteit van zuivelproducten, eieren en vlees! Dan zullen mensen er minder van gebruiken, maar wat ze gebruiken is zonder gif en andere nare stoffen.

Jessica59


dinsdag 4 maart 2025

Polyfenolen!

Wat een ontspannen begin van de dag. Ik volg veel leuke mensen op Twitter/X, zo ook Ilja Gort.
https://x.com/iljagort/status/1896883554413617514
---
Ik zou terugkomen op chocolade en rode wijn. Het is al heel lang bekend dat deze voedingsproducten veel goeds in zich hebben. We nemen af en toe een klein glaasje rode wijn en niets laat mijn bloed beter stromen. En dan kleine blokjes biologische Cheddar (Zoooo lekker!!!) van ah erbij.
Och, wat zitten we dan te genieten, onderwijl lezend in een mooi boek.

Henk

"Mensen die veel druiven, aardbeien, chocolade, koffie en wijn eten of drinken, hebben bijna een kwart minder kans op problemen met hun stofwisseling. Dat blijkt uit het grootste onderzoek ter wereld naar de invloed van polyfenolen op hart- en stofwisselingsziekten. Meer dan 6000 Brazilianen werden acht jaar lang gevolgd".
“Dit is goed nieuws voor mensen die van fruit, chocolade, koffie en wijn houden”, zegt professor Isabela Benseñor van de Universiteit van São Paulo. “We wisten al dat polyfenolen gezond zijn. Dit onderzoek laat echter niets meer aan de verbeelding over. Eerdere studies zagen al een verband tussen polyfenolen en een lager risico op stofwisselingsstoornissen, maar niet met zo’n grote groep mensen en over zo’n lange periode. De resultaten zijn verbluffend.”
Dit is nogal zakelijk, ik zou er maar gewoon van genieten. 
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0022316624011854?via%3Dihub
Ik heb verschillende keren veel boeken 'weggedaan' en er zat ook een boekje bij over hoe gelukkig je wordt van chocolade, dat je dat altijd bij je moet hebben. 
Ik heb eigenlijk altijd zelfgemaakte chocolaatjes, notenrotsjes of bonbonnetjes in de ijskast liggen. En Henk verorberde net de twee laatste koekreepjes waar hij zo dol op is en de tja, de diepvries moet leeg. :-) Het heeft iets weg van Lebkuchen.

Henk

zondag 2 maart 2025

Boekenkamers, chocolade en wintergroentes

Wat een fijne kamers om in te lezen kan bijna niet.
https://x.com/JamesLucasIT/status/1893147311351431497
---
Opnieuw een belangrijke bevestiging hoe heilzaam chocolade en rode wijn zijn!!
Niet alleen deze twee voedingsmiddelen, veel meer, maar deze twee spelen allebei wel een grote rol als het gaat om de hoeveelheid polyfonolen. Binnenkort meer hierover.

AlexanderStein

---
Nu.nl:" Waarschijnlijk werkt de griepprik die miljoenen mensen hebben gekregen niet zo goed tegen het virus dat momenteel rondgaat, meldt het RIVM". Dat is denk ik vaak zo, omdat het virus wat in de prik wordt gestopt anders kan zijn dan het virus dat heerst en dat proces kan heel snel gaan. Ik heb nooit gesnapt waarom iemand een griepprik neemt. En dan staat er dit:
"Het aantal mensen dat zich met griep de afgelopen week bij de huisarts meldde, kwam uit op 87 per 100.000 inwoners. Tijdens de griepepidemie, die nu zes weken duurt, lag dat aantal twee weken lang boven de 100. Maar ook met 87 ligt het cijfer nog boven de piek van het vorige griepseizoen. Dat is zeker kijkend naar de laatste jaren ongekend: het is de vierde week op rij dat er meer grieppatiënten zijn dan vorig jaar in de 'topweek'". 
En niemand vraagt zich af???
---
Ik ben zo blij met Robert Kennedy, die niet alleen de prikken, en vooral ook de vaccins voor kinderen aan wil pakken, maar ook antidepressiva, straling, glyfosaat, pfas enz. Voor hem bestaan er geen taboes op gezondheidsgebied. Wat een verademing. "Als er medewerkers zijn die geen onafhankelijk wetenschappelijk onderzoek willen, kunnen ze beter met pensioen gaan".
Hoe haaks staat dit op de blijdschap van de grote gemeentes in Nederland die juichen voor de miljoenen extra die ze krijgen om meer kindertjes te prikken.
Wat zal de invloed zijn van deze frisse wind op Europa? Niet alleen fris, vooral broodnodig.
"De druiven gaan de komende jaren heel zuur worden voor velen", zegt hoogleraar Bob de wit op Linkedin. "Niet alleen voor big pharma, ook voor de media, die vet betaald werd voor de verkeerde informatie over de prikken en voor het demoniseren van critici. De media verkeren nog s
teeds in de ontkenningsfase, maar ze gaan vreselijk door de mand vallen", aldus de Wit. 
Het gaat in Amerika trouwens niet alleen om de pharma industrie maar ook om de voedingsindustrie. Alleen het woord industrie al ... 

Onbewerkte voeding (bijna alles) en zelf koken zodat er contact is met al die prachtige seizoensproducten. Wat heeft u gegeten gisteravond? Wij hadden heerlijke wintergroentes uit de oven. Ik vind het een van de lekkerste manieren om groentes klaar te maken en daarbij is het ook nog eens heel eenvoudig. Gewoon snijden, scheutje olijfolie, peper en zout en eventueel specerijen. Ruim drie kwartier bakken op (tegen de) 200 graden. Een vers kruidje erover en klaar.

Zoete aardappel, pastinaak, winterwortel.

Henk

donderdag 27 februari 2025

Utrecht en broccoli

Goedemorgen lieve allemaal, hoe gaat het vandaag met u?
Het is vandaag een jaar geleden dat onze lieve (en verliefde) mevrouw verhuisde.
Een gedenkwaardige dag, de dag na haar verjaardag.
Ik mis haar blijvend.
---
Een zalige maaltijd waar ik altijd van aankom, maar dat hindert niets. Vanavond de rest van de zuurkoolstamppot van dinsdag, waar we altijd van afvallen, net zoals van een graan of pseudograan met alleen groente.

Dit is boekweitspirelli met broccoli en cashewkaas. Geweekte cashewnoten gepureerd met havercuisine (plantaardige melk kan ook), waar het heel romig van wordt, edelgist, knoflook-, uien, beetje paprikapoeder, kurkuma, en een klein beetje cayennepeper. Tot slot versgemalen peper en zout. Bovenop nog wat edelgist en later 20 minuten in de airfryer op 160 graden. Ik schrijf later omdat ik dit vaak van tevoren maak. Altijd handig als iets klaar staat.

Henk

Ik vind het van andere mensen trouwens altijd totaal onbelangrijk wat iemand weegt. Tenzij het extreem de ene of de andere kant op is. Het gaat erom hoe iemand zich voelt met zichzelf.
Veel mensen zijn obsessief met hun lichaam bezig. Alleen al dat je er niet naar je leeftijd mag uitzien.Verschoof het maar naar binnen. Ontspannen, met veel aandacht naar de zin en kwaliteit van het leven. Diepgang in alles. We hebben niets met oppervlakkigheid en de andere kant is altijd vanzelfsprekend aanwezig. Vooral ook in de beleving van wat dan ook. Ik schreef het eerder, in Utrecht was het mijn leven! Mijn praktijk en de contacten en vrienden die ik had, het ging vooral over essentiële levensvragen, over waarom ben je hier en wat is je taak in dit leven? In mijn werk: Waar is het vertrouwen beschadigd, welke lessen moesten geleerd worden en hoe kom je weer tot jezelf, vol liefde. Stapje voor stapje (weer) zelfvertrouwen opbouwen. Wat een rijkdom dat ik die groei elke dag zag. Prachtige tijd, in het mooie Utrecht. Mensen zeggen dat ik het nu niet meer zou herkennen, al zal een deel zijn zoals het was en niet veranderen.
Zo was het en dit is nog steeds zo. Er zijn veel foto's als u bladert.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1014270454089322&set=pcb.2295238720875095

Hoe vaak heb ik hier gelopen?

Ella

De diepgang kan ook zitten in alleen of samen opgaan in iets. Bijvoorbeeld de natuur. En dan is er nog een verschil tussen diepgang en gelijkgestemdheid. En soms gaat dat samen!
Zo zit het ook in kunst voor mij en och, wat heb ik genoten van de kunstcursussen die ik volgde en dan liep ik deze richting op (foto). En als kunst dan samenging met spiritualiteit of religie, kwam alles samen. Ze waren bij het Catharijneconvent en alleen die plek al. Verrijkt liep ik weer terug, over de prachtige grachten.

woensdag 26 februari 2025

Instortingsgevaar (en andere link)

Zo lente!, terwijl het dat nog lang niet is. We zagen zelfs al beginnende narcissen, nou ja...
Die horen bij Pasen!!! Vooral eer,eergisteren was het warm. De week ervoor vroor het. Het scheelde meer dan 20 graden.


Henk


---
Grote kop op de voorkant van de krant:"Togadriehoek* Amsterdam waarschuwt.

Justitie, rechtbank en advocaten slaan alarm:

rechtsstaat dreigt in te storten

Deze driehoek heeft allerlei ideeën om het aan te pakken en men wil vooral jongeren bereiken. Een goed plan, maar ik hoop dat er ook gekeken wordt naar hoe het zover heeft kunnen komen. En dat er vooral gekeken wordt naar waar het begonnen is jaren geleden, en hoe juist daar in te stappen. Er zijn overduidelijk verschillende oorzaken en plekken waar het misgaat. Het is natuurlijk niet iets van Nederland, het speelt zich bijna overal af, al verschilt de mate waarin. In het ene land zijn de consequenties veel groter dan in het andere land.


*Dit zijn de hoofden van justitie, de rechtbank en de orde van advocaten. 
Zij zoeken nooit de publiciteit maar ze voelen het als hun plicht om zich nu gezamenlijk uit te spreken. 

---
De vorige link die hieronder stond werkte niet meer. Het was een filmpje van een vrouw die een soort hinkelbaan maakte met 'dance!" erbij. En... mensen gingen dansend over die baan.

Net zoals wat ik hierboven beschreef, er gebeurt ook altijd veel positiefs (moois, leuks, inventiefs, enthousiastmakends, vertederends enz.). Dit is een voorbeeld van inventiviteit die ik graag in mjn droomhuis zou willen hebben.
https://www.instagram.com/reel/DFx7xjGo5bg/?utm_source=ig_web_copy_link

---

dinsdag 25 februari 2025

Gierst!

Dit is een van de gezondste broden die ik ooit gebakken heb denk ik.
Gierst, boekweit, quinoa, havermout, lijnzaad, psyllium, nigellazaadjes (zwarte komijn), zeezout, wijnsteenpoeder water. Ik heb het ruim twee dagen onafgedekt laten fermenteren.
De wijnsteenpoeder was waarschijnlijk overbodig want net zoals bakpoeder werkt dat meteen dus of het dat na een paar dagen nog doet?
Ik heb de gierst en quinoa niet gemalen en ook heb ik het deeg niet gepureerd. Kan ik ook nog wel eens doen, maar je moet er nu goed op kauwen en dat op zich is al goed.
Het is ontzettend lekker en voedzaam. Niet alleen qua vulling in de buik, maar wat zit hier allemaal niet in, qua vitamines en mineralen?

Henk

Ik richt me even op het supergezonde gierst: Wat zit er allemaal in? Eiwitten, verschillende vitamines B, Kalium, Fosfor, Magnesium, Koper, zelfs 94% van de dagelijks aanbevolen hoeveelheid, IJzer, zelfs meer dan nodig is!, Zink.
En er zitten veel vezels in, die noodzakelijk zijn voor een goede darmwerking. Hoeveel vezels er dus in totaal in dit brood zitten?

Juglen Zwaan: "Gierst kan warm of koud in zowel zoete als hartige gerechten worden verwerkt. Het vormt een goede vervanging voor rijst, maar heeft een fijnere structuur en smaakt ietsje zoeter. Daarnaast kan gierst gekookt worden tot (ontbijt)pap. Ook lekker als onderdeel van een maaltijdsalade of door soepen. Wanneer je de gierst wat korter kookt, blijft de vaste korrel behouden. Droogkoken werkt in dat geval het best."

"Volgens onderzoek kan gierst de triglyceriden in het bloedplasma laten dalen, waardoor het risico op cardiovasculaire ziekten wordt verkleind. Omdat gierst zo rijk is aan verschillende soorten vitamine B en magnesium, kan dit graan bij tekorten aan deze vitamines helpen bij vergeetachtigheid en vermoeidheid".

https://www.ahealthylife.nl/de-voedingswaarde-van-gierst/

Ik kwam laatst een brood van boekweit en gierst tegen, wat ik zeker ook eens ga maken, en zo kwam ik op bovenstaand brood.
Burgers maken van gare zoete aardappel met gekookte gierst is ook erg lekker.

---
Ik was verrast in de msm opeens ook andere verhalen te lezen over de oorlog tussen Rusland en de Oekraïne.
De kop is: "Drie jaar na invasie zijn Oekraïense militairen verdeeld: 'Wereld lijkt gek'
Ik wist trouwens niet dat, al wonen er heel wat Russen in Oekraïne, je er geen Russisch mag spreken. Wat mensen elkaar toch allemaal opleggen. Elke dwang zorgt voor verwijdering tot elkaar, en maakt vrede verder weg.
In nu.nl: "Anastasia, een vrouw die met een vriendin aan de wijn is, zegt: "Zelensky is een dictator. En welke toekomst hebben wij als deze oorlog doorgaat? We hebben zelf geen geld om het te betalen. Ik kies voor een slechte vrede. Ik ben heel erg moe van deze oorlog. De belastingen gaan omhoog, voedselprijzen ook. Kharkiv was een rijke stad. De Russen kwamen hier winkelen. Ik wil die tijd terug." Haar gezin doet niet mee in de oorlog. Voor de zekerheid heeft ze haar zoon naar het buitenland gestuurd, net voordat hij 18 werd. Haar man (53) zit ook niet in het leger. Hij heeft een certificaat van invaliditeit. "Ja, voor betaald, dat gebeurt heel veel. Corruptie."
"Tatiana leeft in een soort identiteitscrisis. "Ik ga naar Rusland verhuizen als Zelensky aan de macht blijft en we hier niet twee talen mogen spreken", beweert ze. Ze gelooft dat Poetin vrede wil, maar hoe ziet die eruit? "De helft van Oekraïne is voor Rusland en dan worden we een soort Noord- en Zuid-Korea, met Kharkiv in de gedemilitariseerde zone."
Ook bij de nos las ik dat vrouwen die Russische drones neerhalen hopen dat Trump snel resultaat behaalt. "Het leven in de oorlog is zwaar".

Ik begrijp nooit zo goed, dat als het om oorlog gaat je voor de een en dus tegen de ander bent.
Waarom ben je niet voor iedereen? Dan ben je voor het leven en is er helemaal geen oorlog.
Dit klinkt eenvoudig, maar ook al zijn er jarenlange ontwikkelingen in de strijd tussen mensen en landen en is er een grote invloed van buitenaf, zeker in dit conflict, wat is de oplossing? Ik denk echt dat die op zich ook eenvoudig is.
Stoppen met vechten.

Nennieinszweidrei



zaterdag 22 februari 2025

Structuur

Hat kan altijd nog mooier. Ik ga nog honderdduizend foto's plaatsen met boeken in de hoofdrol. Wat een sfeer.
https://x.com/JamesLucasIT/status/1893147311351431497
---
Het bord had beter andersom kunnen staan omdat de rijst lager ligt en je die nu minder goed ziet. De rijst was zacht en Oostersachtig. Rijst met rode linzen gekookt en af laten koelen. Rode ui gebakken, kurkuma en voor de betere opname een beetje zwarte peper erbij, kaneel, ketoembar, zout en heel kleine stukjes dadel. Even met de deksel erop goed warm laten worden. De broccoli gestoomd en een beetje kokosolie en Herbamare erop. Jammer dat ik geen Oleolux heb op dit moment, die past er heel goed bij. Een heerlijke maaltijd waar ik echt zin in had. Ik vind het altijd zo grappig dat de linzen opgenomen worden door de rijst en het krijgt daardoor een aparte structuur waar ik dol op ben. 

Henk

Dit kan ik u niet onthouden. Ik schreef laatst (en vind het natuurlijk altijd!!!) dat ik de wereld geluk wens, te beginnen bij de oorlogs- en de pillenindustrie, die ik geen geluk maar inzicht wens en medemenselijkheid. Persoonlijk zou het de medewerkers in de ruimste zin van het woord zeker gelukkiger maken als het beleid verandert want hoe kan je hiermee leven? Ik ga bijna naar bommen verlangen want ik weet niet hoe dit gestopt kan worden. Hoe heeft het in 60 jaar zo volledig uit de hand kunnen lopen? Grenzen werden alsmaar verlegd. Ik dacht dat ik behoorlijk op de hoogte was van de misstanden, maar dit slaat alles... https://x.com/HollandDomino/status/1872967013469176167 
---
En deze standvastige cardioloog, die vanaf het begin gewaarschuwd heeft, zonder dat er naar hem werd geluisterd. Er werd naar niemand geluisterd, die het beste met de medemens voorhad. Dit filmpje is van even geleden, maar blijvend actueel.
https://x.com/SenseReceptor/status/1870526740617138545
---
Andere cardioloog Dr. Aseem Malhotra: "De suggestie dat het covid mRNA 'vaccin' (IT'S A GENE THERAPY) miljoenen levens heeft gered, is een van de grootste leugens van de eeuw. Het bewijs van netto schade aan de bevolking is overweldigend en was er vanaf het begin. Alleen incompetente lafheid weigert dit te accepteren".
---
Zoooo gezellig! https://x.com/Yoda4ever/status/1892222622198378989

donderdag 20 februari 2025

Dansen

Blij en ontroerd. https://x.com/AAnjinha09/status/1888741815148270053
En zin om te dansen.
---
De eenduidige berichtgeving de afgelopen jaren, en nog steeds, vond ik in het begin opvallend, maar nadat ik verschillende mensen, waaronder de baas van de Volkskrant hoorde dat ze het narratief volgden werd het steeds duidelijker.
Steve VanHerreweghe: "DPG Media, het grootste mediaconglomeraat in Nederland en België, eigenaar van Volkskrant, AD, Trouw, Story enz, krijgt honderden miljoenen euro's van EU Commissie om de "EU doelstellingen te ondersteunen".  Wiens brood men eet diens woord men spreekt. En zij, de factcheck media criminelen, die je blijven stalken met “complotdenkers”, zij worden nog het meest betaald. Boontje komt heus wel om zijn loontje. Ooit."
Dat ooit blijf ik ook zeggen omdat ik vertrouwen houd, dat ooit alles op tafel komt. En wat ligt er inmiddels al veel. Er valt nog wat schaduw over die steeds vollere tafel, waardoor lang niet iedereen het al kan zien. Zeker niet als je er met je rug naartoe gaat staan. Maar toch, het  is door niemand tegen te houden dat het tafelblad zich vult.
ps En inmiddels is ook nog eens duidelijk wat er vanuit Amerika kwam om het narratief in stand te houden. De DPG had grote invloed op alle media en Amerika op de dpg.

De Telegraaf, maar ook het nrc zijn niet bij dpg, maar bij het Mediahuis. De Telegraaf is de enige krant met kritische columnisten. Het idee dat ik dit 30 jaar geleden gezegd zou hebben zou wel het laatste zijn geweest ... Natuurlijk ben ik veranderd, maar vooral de wereld is veranderd, vooral Nederland, vooral de politiek. Van de nu heersende dogmatiek was in de 60, 70, 80er jaren geen sprake. 
Ik heb even bij Wikipedia gekeken en zie dan dat het bedrijf ook actief is op het vlak van radio, kranten, tijdschriften en online diensten in Nederland. Het eigenaarschap van dpg Media is niet duidelijk, vermoed wordt dat de groep voornamelijk in handen is van de Belgische familie Van Thillo. Dit is een van de rijkste families van België.
---
Ik wens u een fijne donderdag!


dinsdag 18 februari 2025

Voor de ouderen onder ons

Ik plaatste laatst die leuke Engelse tekening van vroeger en ik zei dat als ik op de benaming kwam van de groep mensen die nu in de 60 of 70 is, ik dat zou melden, Net kwam ik het bericht weer tegen en het gaat om xennials! Maar dat klopt niet want die zijn van veel later heb ik net uitgezocht. Het gaat dus om Babyboomers (geboren tussen 1941-1955) en Generatie X (geboren tussen 1956-1970), maar verder blijft dit verhaal zoals het is, al zou ik er nog veel aan toe kunnen voegen.

Dit is de vertaling uit het Engels en ik snap die Engelse tekening nu.
De auteur is onbekend.

"Ze noemen ons "De Ouderen"

We zijn geboren in de jaren 40-50-60.

We zijn opgegroeid in de jaren 50-60-70.

We hebben gestudeerd in de jaren 60-70-80.

We gingen uit in de jaren 70-80-90.

We trouwden en ontdekten de wereld in de jaren 70-80-90.

We waagden ons in de 80-90's.

We stabiliseerden in de jaren 2000.

We zijn wijzer geworden in de jaren 2010.

En we gaan stevig door in 2020.

Blijkt dat we ACHT verschillende decennia hebben meegemaakt...

TWEE verschillende eeuwen...

TWEE verschillende millennia...

We zijn van de telefoon met een operator voor langeafstandsgesprekken naar videogesprekken gegaan naar overal ter wereld.

We zijn overgegaan van dia's naar YouTube, van vinylplaten naar online muziek, van handgeschreven brieven naar mail en whatsapp.

Van live wedstrijden op de radio, naar zwart wit tv, kleuren tv en daarna naar 3D HD tv.

We zijn naar de videotheek geweest en kijken nu Netflix.

We leerden de eerste computers kennen, ponskaarten, floppy disks en nu hebben we gigabytes en megabytes op onze smartphones.

We droegen tijdens onze jeugd korte broeken en daarna lange broeken, Oxfords, fakkels, shell pakken & blauwe jeans.

We ontweken kinderverlamming, meningitis, polio, tuberculose, varkensgriep en nu COVID-19.

We reden op skates, driewielers, fietsen, brommers, benzine of diesel auto's en nu rijden we hybriden of elektrisch.

Ja, we hebben veel meegemaakt maar wat een geweldig leven hebben we gehad!

Ze zouden ons kunnen omschrijven als "xennials", mensen die geboren zijn in die wereld van de jaren vijftig, die een analoge jeugd en een digitale volwassenheid hadden.

We hebben eigenlijk van "Alles gezien"!

Onze generatie heeft letterlijk meer meegemaakt en gezien dan welke andere in elke dimensie van het leven.

Het is onze generatie die zich letterlijk heeft aangepast aan "VERANDERING. "

Een groot applaus voor alle leden van een heel bijzondere generatie, die UNIEK zal worden!

sabinevanerp


Zoveel mooie liedjes in die tijd, waaronder The house of the rising sun. Wat een herinneringen.
Wat is uw lievelingsliedje uit die tijd en luistert u daar nog wel eens naar?
https://x.com/historyrock_/status/1891090270583673121



zondag 16 februari 2025

Souplesse

Hoe bestaat het? Souplesse, evenwicht en vrij van angst. 
https://x.com/depressionlesss/status/1887112341944238578
---

Ik schreef laatst over de onveiligheid, overal in Europa. Een paar dagen geleden* en wat is er sindsdien gebeurt? Een heel kleine greep. Opnieuw schiet- en steekpartijen (11 jarig meisje).
In Brussel gebeuren de schietpartijen al drie dagen achter elkaar vanuit de territoriumoorloog tussen drugsbendes. Net hoorde ik dat het aantal incidenten in vliegtuigen met 50%!! gestegen is. Het gesprek erover ging over verhuftering. Dat is overal aan de hand, maar hoe komt dat??? Er zou een diepteministerie moeten komen. Mensen van verschillende en vooral uiteenlopende pluimage, die zich bezighouden met de oorzaak van alles. Het zullen wel mensen moeten zijn die werkelijk openstaan en zich in alles willen verdiepen. De eerste stap die in elke situatie gedaan moet worden blijft de waaromvraag. En dan, wat is er aan te doen. Het zijn niet alleen artsen die vooral aan symptoombestrijding doen, het is overal. Ik las trouwens een mooi interview met huisarts Berber Pieksma, de enige (soort) arts die ik zou willen hebben. Warm en de mens als geheel ziend. Ik snap werkelijk niet hoe je op een andere manier naar iemand kan kijken. Ze organiseert mede dat gezondheidscongres in maart, met artsen en wetenschappers die de mens voorop hebben staan.

*Ik schreef bovenstaande ook een paar dagen geleden en wat er sindsdien gebeurd is, het is niet bij te houden. Het neemt zo'n enorme vaart. Ik hoorde iemand zeggen dat het al slecht met haar ging en dat de lockdown ervoor zorgde dat het helemaal mis ging. Zo is het bij veel mensen gegaan denk ik. Alleen voor mensen die op zichzelf zijn was het fijn, gaf het rust. Wij hadden er op zich ook geen moeite mee, maar mensen die in moeilijke omstandigheden verkeerden, of die juist in de bloei van hun leven waren, was het desastreus.

Om nog even bij oorzaken van gebeurtenissen te blijven: 
Een dieptepunt vind ik een security bedrijf, dat o.a. straatcoaches levert, en die gebruikt  voor cocaïnehandel. Kwetsbare jongeren worden geronseld om voor de drugsorganisatie te werken.
---
En dit is toch ... "
Doodnormaal, zo’n griepepidemie in de winter. Toch lijkt de situatie anders dan anders. We doen er langer over om van griep te herstellen, gaan te snel aan het werk en steken anderen aan. Dit zegt huisarts Shakib Sana, zelf net uit de lappenmand. „Ik ben in jaren niet zo ziek geweest van griep.” Tijd voor het mondkapje? staat in de krant. Hoe zou dat komen, dat mensen eerder en langer griep hebben? Tjonge jonge en dan over een mondkapje beginnen, waar indertijd veel tegenstand tegen was en kritische mensen  lieten van zich horen. Lekker je eigen uitgeblazen adem constant inademen. Iedereen kan toch bedenken dat dat niet gezond is. En dan nog de verboden medische kapjes en de zinloze andere, die dan juist weer moesten. Om het over Siewert maar niet te hebben. Mondkapjes... Ik zie veel oude filmpjes en tijdens de pandemie is het komisch om te zien hoe mensen ermee omgingen. Lopen en er wel een om hebben en dan met elkaar zitten en ze afdoen. Zo maakten we dat hier bij uitvaarten mee. Als je ging zitten mocht je hem afdoen. Mensen die alleen in de auto zaten, of op de fiets... Of de hele tijd op en dan bij het samen eten weer af, enz. enz. enz.Het leek of iedereen zijn verstand was verloren, alleen al het inconsequente van mk gedrag. 
Dat speelgoedberen ze om hadden vond ik dan weer wel goed. :-)


Drumband5

Ach, ze heeft gelijk, weg is weg, wat een opluchting, niks geen misère meer.
https://x.com/buitengebieden/status/1888640957190402155

vrijdag 14 februari 2025

Valentijn

Ik wens u een mooie Valentijnsdag toe. Als u alleen bent, maak maar iets heel lekkers voor uzelf, en/of koop een mooi bosje bloemen of boek.
Dt lag bij mijn glaasje sinaasappel-grapefruitsap en we gaan extra genieten van alles vandaag.



Op Eerste Kerstdag hebben we altijd pasteitjes, maar afgelopen keer niet. Die hadden we dus vandaag met shiitake ragout. En een grote, altijd koude, dat vinden we het lekkerst, mandarijn toe. 



Na onze wekelijkse frieten met zelfgemaakte appelmoes deze moccayoghurt met banaan.
En o ja, voor de maaltijd een heel klein glaasje rode wijn met blokjes biologische cheddar, oooh, zo ontzettend lekker!


We hadden een heel gezellige, feestelijke dag. Het feestelijke zit in het kleine en vooral in onze beleving.

Welterusten, lieve lezers!

ps
In Tivoli in Utrecht werd het single-leven gevierd. Precies wat ik bedoelde aan het begin van dit Valentijnbericht. Eigenlijk zou je jezelf ook nog anoniem een Valentijnskaart moeten sturen.
Wat een verrassing! 
https://nos.nl/video/2555868-haat-liefdeverhouding-met-valentijnsdag-wij-vieren-het-single-leven

donderdag 13 februari 2025

Veelzijdig product

Peasmaker, kent u dat? Een geweldig bedrijf!/product! Hoe zijn Joas Scholing en Fiona Mapes erop gekomen om op deze manier een werkelijk fantastische vleesvervanger te maken. Een gezond en duurzaam product, gemaakt van gele erwten en tuinbonen, wat omdat het gedroogd is ook nog eens oneindig lang houdbaar is. Ideaal om altijd op voorraad te hebben.
Een paar jaar geleden kreeg ik een zakje hiervan en pas een paar maanden geleden gebruikte ik het voor het eerst. Ik had een soort hachee gemaakt en wat lekker was dat. Ik heb dat toen denk ik ook geschreven. En nu heb ik het kookboek!!!
Daar staat die hachee in, maar ik krijg ook altijd post van ze en zodoende kende ik het gerecht al.

Ik ben zo enthousiast. De meest verrukkelijke recepten, origineel (ook bestaande gerechten, zoals die hachee waar een nieuwe versie van gemaakt is) en erg lekker vanwege de structuur en veelzijdigheid. Je kunt er elke smaak aan geven die je wilt want de blokjes zuigen zich vol. Grappig is dat het stel dat dit boek heeft geschreven, een zeer verschillende achtergrond heeft. Hij Moluks, zij Schots. Die verschillende achtergronden zorgen voor een mooie balans.
Dit heb ik een tijdje geleden gemaakt. Ik had de blokjes al geweekt en was eigenlijk iets anders van plan, maar ik heb ze door pindasaus gedaan die ik nog had. Laagjes: rijst, gebakken ui, spitskool, shiitake, geraspte wortel, knoflook, laagje kort gebakken taugeh en daaroverheen de pindasaus met de blokjes.

Henk

Wat het nog leuker maakt is dat allerlei mensen een waardering schreven over de stukjes en daarbij een foto toevoegden met een gerecht dat ze ermee gemaakt hebben.
https://www.peasmaker.nl/
 ---
Mijn recept van burgers of balletjes
30 gram Peasmaker, ongeveer 10 minuten laten weken in warm water
30 gram havermout
Scheutje van het weekwater
Gebakken rode ui
Scheutje Tamari en scheutje tomatenketchup
Lepeltje mosterd
Knoflookpoeder en een klein beetje gerookte paprikapoeder
Mespunt gemalen kruidnagel en mespunt cayennepeper
Scheutje olijfolie
Alles blenderen of met de staafmixer grof malen
Vier burgers of balletjes van maken.
Even koud wegzetten. 
Bruin bakken.
Ik maakte er ook worstjes van en deed ze op haver-amandel pistolets met zuurkool en mosterd
(zie gisteren, 12 februari)


woensdag 12 februari 2025

Broodje zuurkool, plantaardige hotdog

Ik luister op het moment weer naar de serie boekenpodcasts 'Het verhaal". Het is een gesprek met Auke Hulst. Hij schreef o.a. 'Kinderen van het ruige land'. Prachtig boek, met een herkenbaar landschap. Hij vertelt over een ander boek 'En ik herinner me Titus Broederland', aan Monique Huijdink. Ik hoor hoe hij als kind door hun eigen hond, die zijn bit doormidden beet als hij bij de dierenarts was, als een lappenpop heen en weer geslingerd werd,. Zijn broer heeft hem gered. Hij heeft een begrijpelijk grote afschuw van honden. Gelukkig is dit er ook, lief, beschermend, voelend wat nodig is. https://x.com/doglovergift/status/1888959042334466420
Ik vind Monique Huijdink een heel fijne interviewster; ze luistert goed, heeft een heel aangename stem en er is tijd. 

We hadden gisteravond een broodje* met zuurkool en een plantaardig worstje/hotdog van Peasmaker. Dit is een fantastisch product, waar ik al een tijd een bericht over heb staan.
Het broodje maakte ik van havermout, amandelmeel, psyllium en wijnsteenpoeder. En de worstjes, waarvan ik nog niet weet of het lukt, maakte ik van geweekte peamaker, gebakken ui, Tamari en verschillende specerijen.
Het volgende bericht zal hierover gaan, met het recept. Burgers zal ik zeker van dit mengsel kunnen maken, dat is een eenvoudige vorm.

Haver-amandelmeel pistolets
1 kop havermout
1 kop amandelmeel
1 eetlepel psyllium
1/2 theelepel zout
1 kleine eetlepel wijnsteenpoeder
1 1/2 kop amandelmelk (of ander vocht)
Goed mengen en even koud wegzetten.
Pistolets (of andere vorm) van vormen en 1/2 uur bakken in airfryer op 180 graden.
Na 25 minuten de broodjes omdraaien en nog zeker 5 minuten bakken en daarna nog even in de airfryer laten staan. In een gewone oven iets langer bakken op 200 graden.

*Ik reageerde gisteren nog op iemand die het over de bittere smaak van bakpoeder had. Ik schreef toen dat ze veel beter wijnsteenpoeder kon gebruiken. Daar hoeft voor de rijzende werking ook niets zuurs bij want dat zit er al in. Net was ik toch weer eigenwijs en ik probeerde de 'hotdogbroodjes' toch nog eens met bakpoeder te maken, bah, bah, bah. Die geur alleen al. Henk rook het zelfs. Even geproefd en jakkes (lijkt me een woord van vroeger). Ik heb het weggegooid en ik gooi nooit eten weg, alleen als het bedorven is, of zoiets ... We eten uiteindelijk voor ons (grote!) plezier. Het tweede deeg staat nu te wachten om gebakken te worden.

Later. De smaak van het worstje was werkelijk heerlijk. Op de foto lijkt het meer op een kroket want voordat Henk de foto nam drukte ik de bovenkant van het ook erg lekkere broodje stevig op de onderkant, zoals ik met een kroket doe. De volgende keer maak ik hier een burger of balletjes van, maar we hebben gesmuld. Warme zuurkool erbij en mosterd, mmm.



zondag 9 februari 2025

Vitamine D

Onderweg naar een leuk afspraakje. 
https://x.com/AMAZlNGNATURE/status/1887856127406133521
--- 
Arts Frank Peeters: "Tijdens corona was iedereen die zich niet liet prikken met een mRNA-💉 in fase 3 van het onderzoek - dat normaal jarenlang duurt - een anti-vaxxer. De effecten op lange termijn waren vanzelfsprekend onbekend en Pfizer wou de resultaten van hun onderzoek 75 jaar geheim houden. Kunnen we in 2025 besluiten dat quasi iedereen ANTI-VAXXER geworden is op enkele onwetenden na?" Dit sluit mooi aan. 
https://x.com/Blanche80832391/status/1887927036712468821 

In het magazine Endocrine Society staat dat na studie blijkt dat meer dan 80% van de ernstig covidzieken een gebrek aan vitamine D had. Lang geleden schreef ik hier iets over, maar dit is een 'verrassend' hoog percentage. En in (er staat nog een woord voor, maar ik kan het niet lezen) Avedisian School of Medicine staat hoe zeer vitamine D beschermde. Ik zag twee screenshots dus ik kan niet direct naar de artikelen toe. Hoe dan ook, een bevestiging van wat indertijd al door bepaalde mensen werd verteld. Waarom ging het hier niet veel vaker over?

De belangrijkste bron van vitamine D, de zon!!!
AdinaVoicu

Wat ben ik toch blij met ons abonnement op de Andere Krant. Er is zoveel in te lezen en gelukkig niet alleen geestelijk en emotioneel moeilijk te verteren informatie, maar ook andere artikelen die ondersteunend zijn of inspirerend. En ik schreef het al eerder, taalkundig klinkt het als een klok. Ik pik er even een belangrijk artikel uit.
De Duitse huisarts en specialist interne geneeskunde, met een opleiding in infectieziekte, Erich Freisleben heeft, na de verplichte mondelinge en schriftelijke informatie, 'informed consent', wat hier niet gebeurde(!!), iedereen die hij een prik heeft gegeven ondervraagd en hun bloed laten analyseren. Hij begon hiermee, omdat hij ernstige bijwerkingen zag. Er was zelfs een patiënt die in mei 2021 al ,onverwacht overleed aan sinustrombose. Hij stopte met prikken, maar niet met het inventariseren en het behandelen van de bijwerkingen.
Freisleben (wat een fantastische naam, en zeker in dit geval) heeft al zijn bevindingen vastgelegd en naar de relevante autoriteiten gestuurd, met een begeleidende brief. Hij moest op een gegeven moment een arts inhuren om hem te ontlasten bij het melden en documenteren van de bijwerkingen. 
Toen zijn aandacht en hulp bekend werd ontstonden er rijen dik voor zijn praktijk. 
Professor Stephan Sander-Faes uit San-Fransisco heeft al verschillende artikelen gepubliceerd over Freisleben en alle uitgewerkte casussen betiteld als een goudmijn.
Hier is al zijn belangrijke werk te vinden. Klik op 'Dokumente en vervolgens op 'Verlaufsberichte'. erichfreisleben.de 
Hij heeft ook boeken geschreven, 'waaronder 'Medizine ohne Moral'.
Op youtibe zijn verschillende gesprekken met hem te zien. 
https://www.youtube.com/results?search_query=freisleben+erich
---
In maart is er een congres over gezondheid, met artsen en andere deskundigen, die bij willen dragen aan een mooiere en gezondere wereld. https://gezondheidscongres.nl/deelnemers/

Na ons soepje gisteravon, hadden we toen en tussen de middag haverbanaanpannenkoekjes met Griekse yoghurt, een beetje honing (voor Henk) en walnoten. Gisteravond de yoghurt vergeten en het was ook heerlijk, maar mèt nog heerlijker.


Henk

 

vrijdag 7 februari 2025

Bevoorrecht

Wat zijn we toch bevoorrecht.
Henk

De natuur, de rust, het is nooit vanzelfsprekend en altijd een vreugde. Laatst was het water een dag, en niet eens een hele dag, afgesloten. Wat waren we blij toen we het weer hadden.
Als je gebrek aan iets hebt besef je wat een weelde het is om het wel te hebben. Zelfs een paar uur niet hebben zorgt al voor blijheid en dankbaarheid als het terug is. Dankbaar ben ik altijd.
Niets is ooit vanzelfsprekend.


panupong1982


---
Dat Biden in de laatste uren van zijn presidentschap preventief gratie heeft verleend aan Fauci is veelzeggend. Fauci kan dus in principe niet meer veroordeeld worden voor wandaden. Senator Rand Paul zegt dat de gratieverlening schuld bewijst. Rand Paul zegt ook dat hierdoor de sluier van bedrog alleen maar sneller doorbroken zal worden. Ik weet het niet, maar hoop het wel. 
---
Dit is ontroerend.
https://x.com/DogLovers03/status/1887488479853969485
Dit gun je elk dier dat een naar leven had. Liefde.
En elk mens.

dinsdag 4 februari 2025

Bougainville

In het dorp Sirmione aan het Gardameer in Italië is een winkeltje bedekt met bougainville. Dit is de foto die ik beloofd had. Hij paste qua kleur niet bij het bericht van gisteren vond ik. 



---
Als het over privacywetgeving gaat vind ik dat er vaak met twee maten gemeten wordt. Als het om iets gewoons gaat mag het niet in de openbaarheid komen en als het om iets ernstigs gaat is dat opeens een probleem, merkwaardig.
Dit is een grappige cartoon die daarover gaat.
https://x.com/WhoElse53/status/1863563542999269488
---
Het is zonde om na zo'n mooie foto met de bougainville dit filmpje van arts Frank Peeters te laten zien. Ik had zoveel deskundige mensen die ik bewonderde en nog veel meer in die tijd die ik onbetrouwbaar en ontoegankelijk vond. Dit zegt veel. Hoe mensen volgzaam werden gemaakt. Toen ik indertijd de baas van de Volkskrant hoorde zeggen dat ze alleen het gewenste verhaal zouden vertellen wist ik nog zekerder hoe het helemaal de verkeerde kant op zou gaan. En deze bepalende man zegt het gewoon. Je drijft op deze manier steeds verder van de werkelijkheid af, als je alleen zegt waar mensen naar moeten luisteren om iets bepaalds te bereiken. Op de eerste plaats angst.
"Je kan profiteren van de eerste dagen, als je steeds hetzelfde verhaal vertelt, dan zullen ze niet zoeken naar alternatieve geluiden." Het is niet iets wat alleen toen gebeurde. Die periode heeft alles wel heel erg versterkt en duidelijk gemaakt. Als je het ziet blijf je het altijd zien.
Het gebeurt nu net zo goed, in (bijna) alles, pure manipulatie. Daarom moet het genoemd en benoemd blijven worden. En ik hoop dat uiteindelijk iedereen het zal zien. Alleen dan zal alles anders worden en zal ook de polarisatie verdwijnen. Er moet nog veel tijd overheen gaan, met schade die voor harde lessen zullen zorgen, maar uiteindelijk ...
https://x.com/FrankPeeters4/status/1886084201482502594

Vincent Vandeputte:
"If you cannot question it, it’s not science, it’s propaganda".

Hij schrijft ook: "Windmolenbladen zijn (bijna uitsluitend) gemaakt van composietmaterialen zoals glasvezel en epoxyhars, waardoor ze zeer moeilijk, quasi onmogelijk te recycleren zijn. Dus worden ze begraven…
Dit soort stortplaatsen voor oude windturbinebladen vormen een mega en groeiend milieuprobleem." Ik las op https://doorbraak.be/40-miljoen-liter-dieselverbruik-voor-onderhoud-windmolenpark-op-thortonbank dat windmolens jaarlijks 6,6 miljoen diesel gebruiken. 
En dan hebben we het nog niet over hoeveel mensen last hebben van het geluid en de zee- en landschapsvervuiling.
---
Voorlezen is voor iedereen fijn. https://x.com/depressionlesss/status/1885743441075638738

zondag 2 februari 2025

Rijp

De mooiste zuurdesembroden.
https://x.com/celianeme/status/1890785917817819322
---
Goedemorgen lieve allemaal. Het is een mooie, wit berijpte zondagmorgen met zon.
Wat is er weer veel gebeurd in de wereld, de afgelopen week.
Om maar met het museum, ons museum te beginnen, er is goud van de tentoonstelling Dacia  gestolen. De daders zijn inmiddels deels gepakt, maar laten we hopen dat het goud nog niet omgesmolten is voor iets persoonlijks, maar dat bijvoorbeeld de helm van 2500 jaar voor Christus nog in tact is. Het hoort bij het culturele erfgoed van Roemenië. Ik vond vooral de armbanden prachtig en ik ben blij dat ik het allemaal gezien heb, dat ik er vlakbij stond en wat raar dat het nu weg is. Met een schilderij hadden ze veel minder gekund.
U kon het overal zien, u heeft erover gelezen, zoals ook over alle steekpartijen, ontvoeringen, explosies, vliegtuigongelukken en wat al niet meer. Zweden, ooit een rustig en heel veilig land is in de ban van criminele bendes. De politie zegt dat ze geen controle meer hebben. Er zullen vast nog heel rustige gebieden zijn, maar de vanzelfsprekende veiligheid van vroeger is er op heel veel plekken in Europa niet meer. In landen buiten Europa was vaak al veel aan de hand, maar ook dat lijkt op allerlei gebieden ernstiger en meer te worden.
Pas als de wereld weer hemels is zal het gedaan zijn met welke negativiteit dan ook.
We gaan er niet op wachten, wat ook niet kan want het zal nog lang duren, maar laten we onze hemelse plekjes koesteren, buiten ons en in ons.
Er is gelukkig nog zoveel moois. Ik wilde een voorbeeld geven, maar die foto past totaal niet bij de tekening hieronder dus komt in mijn volgende bericht.

Ik vind dit zo'n schattige tekening. Het stond onder een tekst over mensen die in de 40, 50 en 60er jaren geboren zijn, die immens veel veranderingen hebben meegemaakt, die allerlei ziektes hadden en er nog steeds zijn. De schrijver noemt deze mensen exennials maar voor mij gaat het toch echt om babieboomers. Exennials zin van later.  Het was een naam om trots op te zijn. Mocht ik hem nog eens tegenkomen laat ik het u weten.
Deze tekening is aan het stuur en de huizen te zien in Engeland gemaakt. In de 50er jaren?


Op zaterdagavond en zondag als lunch hebben we meestal soep. Dit keer linzen kerriesoep met gebakken ui, knoflook, prei, shiitake, pastinaak, wortel, en dat allemaal heel veel. Kerrie, beetje cayennepepr en groentebouillon. Bovenop kokosyoghurt en verse selderie.

Henk

vrijdag 31 januari 2025

Wat een arts, en tekenen van de vroege lente

De kalmte, de toewijding, het vertrouwen, wat een arts en wat een wonder! 
https://x.com/BGatesIsaPyscho/status/1884998105109536874

---

Henk

Een paar dagen geleden zagen we de eerste sneeuwklokjes! En nu zien we ze op veel plekken voorzichtig bovenkomen. 

donderdag 30 januari 2025

Vooral rozenbottels

Het ziet er zo ontspannen uit. Actief begin van de dag.
https://x.com/InternetH0F/status/1883832388507050486
---

Chili met verschillende soorten paddestoelen en eronder volkoren basmatirijst. Bovenop een krans van  peterselie.

Henk

Ik zag Schwab. "Wij bepalen de toekomst en vooral wij in deze zaal." 
Hij zegt het gewoon en iedereen kan het horen, als je toegankelijk bent en informatie vergaart bij verschillende kanalen.
---
Henk Krol schrijft:" 
Universiteiten in Rusland hebben jaceosidine ontdekt in bessen. 
Deze stof is werkzaam tegen de meest voorkomende en agressieve vorm van hersentumor. 
In rozenbottels werd cirsiliol aangetroffen. Dat zou een doorbraak betekenen in de bestrijding van huid- en darmkanker."
Ik onderzoek zoveel mogelijk en wilde het soort bessen weten, waar 
jaceosidine in zit, maar ik kan het niet vinden, wel planten waar het in zit. Geweldig nieuws. Uiteindelijk is alles in de natuur te vinden, als je zoekt en het de waarde geeft die het verdient en bovenal gezondheid als verdienmodel misdadig vindt. 
Hierop sluit mooi het volgende aan:

Er zijn 3 1/2 uur vragen op Robert Kennedy afgevuurd. Jammer dat zoiets in Nederland niet bestaat, het geeft veel duidelijkheid. Het enige wat hij wil is het chronische ziekteprobleem doorbreken, maar ja, daar zijn veel mensen tegen. Gek genoeg. Dit is overal hetzelfde verhaal. Veel mensen steunen hem hartstochtelijk, maar door een groep wordt hij nog steeds als een complotdenker gezien want hij benoemt wat niet benoemt mag worden.
---
Vroeger was rozenbotteljam de jam die vooral aanbevolen werd vanwege de grote hoeveelheid vitamine C. Het was moeilijk om er jam van te maken vond ik, al die kleine pitjes ...
Ik had ze beter kunnen drogen. Wilde rozen, die heerlijk ruiken zorgen daarna voor de heilzame rozenbottels. Met die rozenbottels kan jam gemaakt worden, siroop, de bekende roosvicee*, likeur en thee. En het kan in cakes, taarten of muffins.
Jam en siroop is veel werk, drogen en likeur maken niet. Voor likeur hoef je de rozenbottels alleen te wassen, even laten drogen of goed drogen met een theedoek en met 700 ml wodka of brandewijn en 140 gram suiker minimaal een maand laten staan op een donkere plek. Af en toe goed schudden. 

De rozenbottel bevat naast een hoge concentratie vitamine C ook essentiële vetzuren zoals omega 3 en omega 6. Daarnaast bevat de rozenbottel vitamine A, B1, B3, E en K. Het aantal gezondheidsvoordelen is enorm, verlichting bij maagproblemen. Goed tegen  diarree, verstopping, galstenen en urineweginfecties. Het aanwezige pectine werkt urine-afdrijvend, en vermindert de symptomen bij nierziektes. Ze bevatten een ontstekingsremmer en het is aangetoond dat ze helpen de symptomen van artritis te verlichten. Door de anti-oxidanten wordt het immuunsysteem versterkt. Ik denk persoonlijk dat de Vitamine C het meest zorgt voor de sterke werking. 

Thee: 1-2 theelepels gedroogde rozenbottels in een theepot, laat het 15-20 minuten staan ​​en zeef het vervolgens in een kopje. 

*Wij hadden thuis nooit roosvicee, wel altijd diksap, maar ik kreeg het wel eens bij vriendinnetjes en ik vroeg me later af, toen ik het nog eens proefde, wat er meer in zat dan rozenbottels. Sinds kort weet ik dat er ook een beetje tomatensap in zit en dat was het dus. En er zit ook nog wat ander fruit in, frambozen, appel, rode bessen en vlierbessen, maar allemaal in een zeer kleine hoeveelheid. Ik weet niet of dit andere ruit er altijd in heeft gezeten.
Roosvicee en vicee komt van vitamine C.

De drie stadia, de prachtige bloesem, de bessen en hoe ze gedroogd eruit zien.

Franc-Comtois

avantrend


artellliii72

dinsdag 28 januari 2025

Kleuren

Prachtig, ijskristallen die zorgen voor parelmoeren wolken boven West-Noorwegen.
https://x.com/wonderofscience/status/1882815623769841809
---
Wat deed uw moeder of oma vroeger als u griep had??
Dit deden ze in Schotland. https://x.com/JamesMelville/status/1882759195453435972
Er waren en zijn veel methodes en ze zijn tijdloos. En als u toch ziek wordt, gewoon uitzieken en er vooral niet tegengaan met chemische middelen. Tenzij er iets extreem ernstigs is.
Heel veel mensen hebben op dit moment griep. En waarom liggen de ziekenhuizen nu vol? Begrijp ik op zich al niet en dan al die griepprikken die mensen genomen hebben? Maar volgens Robert Kennedy is juist dat funest voor je zelfherstellend vermogen en natuurlijk is dat zo. Het is volstrekt onnatuurlijk.
Gewoon ziek zijn en daarbij denk ik altijd dat je lichaam aangeeft dat je even een pas op de plaats moet maken. Het komt niet voor niets. In die zin is het dus een belangrijke periode en zonde als je eraan voorbij gaat.

silviarita
---
Vijf(!!!) jaar later.
In het AD staat een oproep: "welke bizarre coronagebeurtenis is jou bijgebleven?"
En daarna lees ik de reacties, interessant, en ik voel bijna alles precies zo. Er staan ook heel ernstige en grappige ervaringen bij, 
Drie 'grappige' voorbeelden: https://x.com/Krabbekopje/status/1883458259417456722
"Dat de ministers met mondkapje naar de bordesfoto gingen. Deze netjes neerlegden op een dienblad. En na de foto keurig een gebruikte mondkap van dat blad pakten en om deden..."
"Een medewerker van een drogistketen die de mandjes met een knipoog schoon spoot en vertelde dat er gewoon water in het flesje zat". 
"Toen er sneeuw was gevallen, mensen geen sneeuwballen mochten gooien naar elkaar….."
Dit is eigenlijk niet grappig, maar ook weer wel omdat het zo idioot is.
https://x.com/TheUnrig/status/1691421757926756354

Vijf ernstige voorbeelden: "Dat een terminale man zijn vrouw zeven weken niet mocht zien maar door 'stichting ambulance wens' afscheid van zijn vrouw mocht nemen, maar dan wel met glas ertussen". 
"Een handschoen gevuld met warm water om een stervende niet alleen te laten voelen".
"Dat iemand op straat niet gereanimeerd mocht worden."
"Dat ouders hun kinderen buiten het zwembad - in de kou - moesten afdrogen als zij geen QR code hadden".  
"In een busje worden gepropt, omdat je geen 1,5 mtr afstand hield".  
Waar was het verstand gebleven? Er waren situaties die ik ronduit misdadig vond.
Ik kon niet stoppen met lezen, zoveel reacties/ervaringen, altijd verbijsterend en soms komisch.
Wat vond en vind ik? Dat mensen klakkeloos overal in meegingen. Dat er niet nagedacht werd over wat gebeurt er, waarom, wat is de impact, is het zinvol, wat zit in de prik, welke risico's zijn er enz. enz. enz. Ik vind het allemaal even bizar. 
Elke dag zien we overal de gevolgen.
Een krankzinnige tijd waarvan een deel nooit meer zal verdwijnen, tenzij ...
https://x.com/MittemeijerOote/status/1883281188699197903
---
Dit is grappig en creatief.
https://x.com/HumansNoContext/status/1883590284547920159

De volgende keer iets moois over katten en gevangenen.


zaterdag 25 januari 2025

Goede boekverkoop!

Er leek een vermindering van boekverkoop door internet, maar de afgelopen jaren waren stabiel en hoera, in 2024 zijn er meer boeken voor volwassenen en meer boeken voor kinderen verkocht!!!

MabelAmber


Een heel goed weekend gewenst, met veel mooie boeken!

woensdag 22 januari 2025

Lekker

Hoe lekker kan het zijn.
https://x.com/buitengebieden/status/1881287657462137324

Ik ben gek op alles met deeg, zoals quiches. Deze preiquiche met een bodem van haver- en amandelmeel was zo verrukkelijk. Ik had nog wat biologische spekjes in de diepvries. Er is nog wat over voor Captains Dinner. 
We hadden dit eergisteren warm en gisteren koud als lunch met een andere salade.
Misschien meer voor in de zomer, maar koud is het ook zo lekker 

Henk

Hoeveel is er waarin ik het oneens ben met de nieuwe (Nou ja, nieuw) president van Amerika, maar soms niet, zoals hij eergisteren meteen aanhaalde wat hij had beloofd, dat hij militairen die het COVID-vaccin weigerden en daarom ontslagen werden, morgen weer aangenomen zullen worden én hun volledige achterstallige loon zullen ontvangen.
Hij houdt zich aan zijn woord. En dit is meer dan iets rechtzetten. Het zou mooi zijn als hij hetzelfde met zorgmedewerkers en veel meer beroepsmensen zou doen. En ik vind het fijn dat hij uit die grote autoritaire organisatie, de who is gestapt. Deed Nederland dat ook maar. Ik zie het niet gebeuren, tenzij er een heel andere wind gaat waaien.
Ik denk dat er zoals bij alles gekeken moet worden naar de oorzaak van de gigantische hoeveelheid gendercrisissen, maar het is gewoon zo dat er echt mensen zijn die twee geslachten hebben, een hermafrodiet. Dit woord hoor je nooit meer. Net zoals transsexueel, wat toch het woord was dat gebruikt werd voor mensen die het gevoel hadden in een verkeerd lichaam geboren te zijn. En daarnaast, bij de een is de mannelijke kant meer ontwikkeld en bij de ander de vrouwelijke en wat is dat duidelijk zichtbaar. Dat er dus maar twee geslachten zijn is een te kortzichtige uitspraak, maar ik denk wel dat de onderliggende problemen en oorzaken veel aandacht zouden moeten krijgen. En dit geldt voor zoveel, het blijft vaak aan de oppervlakte en dan worden problemen alleen maar groter.
---
Hoe leefden we vroeger, hoe leven we nu, wat is wezenlijk anders? Dat is heel veel, op elk gebied. Dit is een kleine greep van vroeger. Dat we het overleefd hebben komt ook omdat 'wij' van de generatie zijn die niet volgestopt werd met pillen en prikken en ons lichaam lieten doen wat het moest doen en vooral kon doen. Het functioneerde zoals bedoeld.
https://x.com/WimdenOudsten/status/1881807804471898161
Henk las me vanmorgen een bericht voor over kinderen die een maagverkleining krijgen. Dit is net alleen symptoombestrijding, zoals bij de meeste behandelingen het geval is, maar ook zeer schadelijk lijkt me, als iemand niet volgroeid is.
---
Ik schreef verschillende keren over de fantastische serie The painkiller'. Nu lees ik bij nu.nl dat Purdue Pharma en miljardairsfamilie Sackler opnieuw een hoge boete moeten betalen, namelijk 7,4 miljard dollar (7,1 miljard euro) . Dit vanwege hun rol in de Amerikaanse verslavingsepidemie. De familie wordt ervan beschuldigd die opiatencrisis te hebben aangejaagd. OxyContin/Oxicodon is vergelijkbaar met heroïne!!. Het heeft de levens van ik denk wel miljoenen mensen verwoest. Er zijn alleen in Amerika al een half miljoen mensen aan overleden en dan alle doden en verslaafden over de hele wereld. Het is goed dat het aangepakt wordt, al zijn er zoveel meer verwoesters. Het ligt er minder dik bovenop en dat maakt het nog gevaarlijker. Helemaal als het positief lijkt, dat het lijkt of men het beste voor heeft met de medemens... Het wordt ongrijpbaar(der).
---
Stamppot van gewone, zoete aardappel, zuurkool en krenten. Met erop zacht gestoofde rode ui




En de volgende dag op de boterham, met een klontje boter.
Het blijft een van onze lievelingslunches.
Henk

 
Koeien die in het water springen om ...
Ik zie zoveel bijzonders en moois, een noodzakelijke en fijne tegenhanger van al het andere.
https://x.com/AMAZlNGNATURE/status/1881727331674304561